Try ERPNext Try Frappe Cloud Buy Support Partners Foundation

Hungarian invoice - Magyar számlázás

May this interesting topic:

Szerintem itt beszélhetünk magyarul (legalábbis a német részen németül beszélnek).

Igen, a magyar szabályoknak megfelelő számla kiállításának támogatása az egyik első lépés. Ennek egy része az online adatszolgáltatás, de van több más eleme is. Itt a NAV összefoglalója:

Egy talán egyszerűbb (átmeneti) alternatíva lehetne az ERPNext összekötése pl. szamlazz.hu vagy billingo online számlázókkal, így a tényleges számla azokban a rendszerekben készülne el, és attachmentként tárolnánk el az ERPNext sales invoice dokumentumában. Ennek meglenne az az előnye, hogy nem az ERPNext felhasználójának kell a számlázórendszer megfelelőségét garantálnia a NAV felé, hanem ezt megteszi a szamlazz.hu illetve a billingo.

Szia,

ez az irány engem is érdekelne. Van ebben fejlemény? Ha jól látom a Billingó jobban van dokumentálva.

Sziasztok,

Van woocommerce integracio es ugy mehetne a billingo, de ha valaki profi akkor mehet egyenesben is.

Szia,

én is arra jutottam, de számomra most derült ki, hogy woo és erpnext között csak woo küldi a rendeléseket/ügyfeleket és a termékeket, Viszont nem tart szinkron a két végpont között készlet szinten. Nincs igazán kész az integráció.

Szia,

Igen itt is errol van szo:

Szia,

köszi. várom, hogy letisztuljon a történet, aztán jól kipróbálom. Ha lesz róla hír referálok.

1 Like

Elsőként én a szamlazz.hu API-t gondoltam megcsinálni, de közben kijött az Onlineszámla 3.0 API is, és ott már az is megoldható, hogy a NAV-hoz be lehet küldeni a teljes számla PDF-et is, és ők vállalják az archíválást + a vevő is letöltheti tőlük, ha jól értem. Lehet, hogy ebbe az irányba lenne érdemes elindulni.

A NAV elég jó irányba fejlődik, már Githubjuk is van: https://github.com/nav-gov-hu

EDIT: Írták a HUP-on, hogy félre voltam tájékoztatva, és nincs semmiféle megőrzés sem a NAV által. Ez van…:slight_smile:

https://docs.erpnext.com/docs/user/manual/en/erpnext_integration/woocommerce_integration

Próbáljátok ki a V13 ban megjelent